
Ieder seizoen levert de natuurfotograaf een veelheid aan leuke onderwerpen en fotomodellen op en dat geldt zeker voor het voorjaar. De voorjaarsfauna bloeit nu volop en een prachtige soort om eens te gaan zoeken is de slanke sleutelbloem. Lees hier hoe en waar je deze mooie bloemetjes het best kunt fotograferen.
Naast de voorjaarsflora beginnen natuurlijk ook de insecten steeds meer in beeld te komen. Naast de wat meer opvallende dagvlinders vormen ook zandbijen een erg leuk onderwerp voor de macrofotograaf. Een leuke algemene soort is bijvoorbeeld de grijze zandbij waarover we al eerder dit artikel publiceerden.

Behalve planten en dieren levert het voorjaar ook nog eens bijzondere paddestoelen op zoals het blauwgroen trechtertje en het beekmijtertje. Wil je liever een wat forsere zwam in beeld in deze tijd van het jaar ga dan eens op zoek naar morieljes, ook echte voorjaarspaddesteoelen.

2 reacties
Met voorjaarsfauna bedoelde je natuurlijk Voorjaarsflora.
Scherp gezien, Wim! Slip of the mouse š