De rode eekhoorn is een klein zoogdiertje van 20-30 cm groot dat leeft in de bomen. Ze zijn onmiskenbaar met hun grote dikke pluimstaart. Die staart hebben ze hard nodig om hun evenwicht te kunnen bewaren en bij te kunnen sturen als ze van tak tot tak springen. En bij regen kan hij dienen als paraplu, ook handig.
Al in de winter begint de paartijd van de eekhoorn. Je kunt de mannetjes fanatiek achter de vrouwtjes aan zien rennen. Uiteindelijk zullen ze paren en aan een nest beginnen. De eekhoorns bouwen een vakkennest in de boom voor hun jongen. Na een draagtijd van ruim een maand brengt het vrouwtje hier de jongen ter wereld.
De jonge eekhoorns zijn kaal en hulpeloos. De moeder voedt ze tot een week of tien en als ze drie maanden oud zijn worden ze het huis of zelfs het bos uit gejaagd. Dan moeten ze hun eigen stek uitzoeken. Binnen een jaar zijn ze volwassen en kunnen ze zelf voor nageslacht zorgen. De ouders zijn nog niet klaar, die beginnen nog een nieuw nest in mei-juni.

Eén reactie
Wat een mooie foto’s van de eekhoorn. Zou ook graag foto’s van eekhoorns willen maken. Ben in Havelte en Friese woud geweest maar helaas waren er geen eekhoorns. Ik woon namelijk in Meppel vandaar deze gebied.